KAÇIRILAN SAHNELER

Proje Başlığı:

Yazar:
 Ömer Hoca
Tarih:
 23.2.2014
Kategori:
Vakıf Yayınları

KAÇIRILAN SAHNELER

Bizler yola çıkıp onca mesafe giderde, gördüklerimiz bize şu âlemin yegane sultanını bir kere daha anlatmazsa, çiçekler onun cemalini, meyveler keremini, bağlar bahçeler cömertliğini, dağlar tepeler azamet ve kudretini, gök gürültüleri ve şimşekler kahır ve azabını, bulutlar ve yıldızlar saltanatının haşmetini, koyunlar ve arılar rahmetinin enginliğini, yalnızlığımızı gidermek için bize dost kıldığı insanlar Rabbimizin bize karşı sevgisini hatırlatmazsa yolculuğumuz anlamından uzaklaşmış olur.

“Göklerde ve yerde nice mucizeler vardır; yüz çevirenler olarak üzerinden geçip gidiyorlar.” Yusuf Suresi/105

İman, anlamın ruhu, hayatın ışığı, yaratılışın temel amacıdır. Sahibini tanımayan insanın ruhu karanlıklar içinde, kalbi ızdırapların girdabındadır; merhametli Rabbini bulmadan ve ebedi anlamına kavuşmadan dertleri dinmeyecek ve yüreği sakinleşmeyecektir.

Kulluk için yaşamak, bu dünyadaki en saf lezzettir. Çünkü insan bunun için yaratılmıştır ve fıtratının en temel ihtiyacı Rabbini tanımak, Onun sözlerini kitabından dinlemek, kendisine böyle sonsuz ikramlarda ve iltifatlarda bulunan Rabbine itaat ederek kulluğunu göstermektir.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.